Šiuolaikiniame pasaulyje sunku nepamesti proto ir atlaikyti viską, kas ant mūsų “liejasi”. Tai nėra sunkiausi laikai žmonijos istorijoje, bet tiem, kas nėra matęs tikro karo ar revoliucijų — dabartiniai laikai tikrai nėra lengvi.

Šiandien su Jumis noriu pakalbėti apie labai seną filosofiją — Stoicizmą. Pirmą kartą jis buvo paminėtas senovės Graikijoje ir po kurio laiko buvo užmirštas beveik 2 000 metų.

Dabartiniai geriaus verslininkai, didžiausi pasaulio protai ir valdžios žmonės laikosi stoicizmo principų, kuriais būtent dabar su Jumis ir pasidalinsiu.

Senovės ir dabartiniai stoikai turi daug principų, bet aš nutariau su Jumis pasidalinti mano akimis TOP 5 svarbiausiai iš jų.

5 STOICIZMO PRINCIPAI:

  1. BLOGIAUSIAS ĮMANOMAS SCENARIJUS. Stoikai prieš priimant sprendimą visada pagalvoja: “O kas gali atsitikti blogiausia? Ar tai yra mirtina?”. Tai yra savotiškai “negatyvus mąstymas”, tačiau tai nėra taip. Stoikai — realistai, jie bando suprasti tikrovę ir negyventi fantazijoje. Atvirai paklausę savęs, kas blogiausia gali atsitikti tam tikroje situacijoje, ateina atsakymas ar verta imtis veiksmų ar pasekmės gali būti blogesnės už rezultatą?
  2. NETEISIA KITŲ. Man pačiam gan sudėtinga visiškai neteisti kitų ir atvirai kalbant, nemanau, kad tai yra įmanoma. VISIŠKAI neteisti, tačiau RIBOTI tai — tikrai įmanoma. Stoikai daug dėmesio skiria SAU, o ne kitiems. Jie žymiai mažiau teisia aplinkinius nei kiti. Jiems rūpi jų pačių išvaizda, rezultatai, uždarbis, figūra ir t.t. nei kitų žmonių aplink juos.
  3. FILTRUOJA SAVO APLINKĄ. Senovės Graikijos stoikai smarkiai ribojo su kuo praleidžia laiką, dalinasi idėjomis ir bendrauja. Aš tai pradėjau daryti prieš gerus 10 metų ir mano gyvenimas smarkiai pasikeitė į gerą pusę. Bendravimas su žmonėmis, kurie nuolat “gesina” Jūsų idėjas ar pomėgius -> blogas dalykas Jūsų sveikatai. Protinei ir fizinei.
  4. VALIA. Stoivizmas skatina stiprinti valią tam, kad perspektyvoje galima būtų gauti rezultatų. Stoikai gali ir atsisako trumpalaikių malonumų (pvz burgerio ar picos) vardan ilgalaikio rezultato (pvz geros sveikatos ir figūros). Vietoj nuolatinio žiniasklaidos skaitymo ar kitų žmonių aptarimo, ar serialų žiūrėjimo -> pažiūrėkit įdomų interviu, seminarą, paklausykit ar paskaitykit knygą. Ilgalaikėje perspektyvoje tai duos geresnius rezultatus.
  5. PRISITAIKYK IR JUDĖK PIRMYN. Apie tai kalbėjo ir Gary Kasparov, tačiau dar prieš jį apie tai visad šnekėjo ir senovės stoikai. Jie žinojo, kad nedera kreipti ir skirti dėmesį tam, kas nuo Tavęs nepriklauso. Tereikia susikoncentruoti į save ir keisti SAVO gyvenimą. 2021-ais metais lengva įsisukti į “Dievo” poziciją ir galvoti, kad įmanoma kažką pakeisti pasaulio mąstu, tačiau tai nėra tiesa. Kas tikrai yra įmanoma -> tai prisitaikyti prie NAUJO pasaulio ir pakeisti SAVO gyvenimą.

Tai tik maža dalis to, ką propoguoja stoikai. Jeigu Jums yra įdomu, aš būtinai parašysiu pratęsimą.

O dabar noriu parekomenduoti Tau mūsų laikų didžiausią ir bene vienintelį pasaulinio mąsto STOICIZMO propoguotoją — RYAN HOLIDAY.

Jis yra parašęs keletą nuostabių knygų, tarp kurių “Ego — tavo priešas” bei “Kliūtis paversk galimybėmis”, kurias asmeniškai rekomenduoju perskaityti kiekvienam iš Jūsų. Ačiū Dievui, šios knygos yra išverstos į lietuvių kalbą ir yra prieinamos kiekvienam.

Užeikite į www.saviugdosknygynas.lt ir pridėję knygas į krepšelį, būtinai įveskite nuolaidos kodą “zizas”, su kuriuo gausite 20% nuolaidą VISOM knygom šiame tinklapyje.

Jeigu Tau patiko Stoicizmo principai ir nori pasigylinti labiau -> RYAN HOLIDAY knygos Tau padės.

Griebk. Studijuok. Praktikuok.

Palikau Lietuvą beieškant laimės 📍Ispanija 🇪🇸 🌴 Proto ir kūno sveikata 💪🏻🧠 DOVANA TAU AUDIOKNYGA 🎁 Spausk nuorodą www.vadimaszizas.lt

Palikau Lietuvą beieškant laimės 📍Ispanija 🇪🇸 🌴 Proto ir kūno sveikata 💪🏻🧠 DOVANA TAU AUDIOKNYGA 🎁 Spausk nuorodą www.vadimaszizas.lt